R   O   Z   H   L   E   D   N   Y
RozhlednyKLUCANINA u Tišnova

Klucanina - rozhledna Rozhledna Klucanina se nachází na 410 metrů vysokém kopci východně od Tišnova. Ve 40. letech 20. století zde stávala vysoká dřevěná rozhledna. Byla vystavěna KČT v roce 1934 a sloužila až do druhé světové války. Poté byla v dosti dezolátním stavu a tak byla v 50. letech stržena. Zůstal tu však zděný základ věže, který ji tu léta připomínal a stále nabízel slušný výhled do kraje.

Roku 2001 se objevilo sdružení lidí nazvané "Rozhled na Tišnov", které si dalo za úkol rozhlednu na Klucanině obnovit. Byly vypracovány stavební plány, které počítaly s betonovou věží, která tvarem připomíná původní dřevěnou rozhlednu. Jako základ posloužila původní podezdívka. O návrh se postarali architekti Helena Chvílová a ing. Luboš Chvíla. Různými akcemi, které se u rozhledny konaly - od zasazení památných stromů přes koncerty až po "prodej" cihel, ze kterých byla nová rozhledna postavena - se získaly potřebné finance, a tak mohla být stavba odstartována v srpnu 2002. Rozhledna byla za velké slávy předána veřejnosti 11. října 2003.

K rozhledně je možné se dostat od tišnovské nemocnice po modré turistické značce.

Aktualizace: 8. května 2009
Zdroj: http://www.rozhlednyunas.cz/Fotky:
 
Rozhledna z Tišnova Rozhledna Klucanina Schodiště

Rozhledna z Tišnova

Rozhledna Klucanina

Schodiště
 

Interiér rozhledny Cihly se jmény sponzorů Interiér rozhledny

Interiér rozhledny

Cihly se jmény sponzorů

Interiér rozhledny
 

Schodiště na rozhlednu Výhled na Tišnov Na ochozu rozhledny

Schodiště na rozhlednu

Výhled na Tišnov

Na ochozu rozhledny
 

Výhled na Tišnov Informační tabule Na ochozu rozhledny

Výhled na Tišnov

Informační tabule

Na ochozu rozhledny
 

 

Panorama:
 
Klucanina - panorama
 
 
Mapa:
 
Klucanina - mapa
 
 
Fotky s výjimkou titulní laskavě zapůjčeny od mé sestry, která se svou rodinou tuto rozhlednu navštívila na den přesně rok po nás s Bartem :-)