ŠPANĚLSKO (KATALÁNSKO), ANDORRA, MONAKO
20. - 30. července 2001
KATALÁNSKO
   všeobecné informace
TarragonaTARRAGONA je druhý největší přístav v Katalánsku, hlavní město stejnojmenné provincie. Za hlavní město si ho zvolili už Římané, kteří zde zanechali spoustu památek - například krásný AMFITEÁTR na břehu moře nebo zbytky původního městského opevnění (v plánku města je tato část označena jako Passeig Arqueológic) a spousta nálezů z římského období se nachází také v místním Národním archeologickém muzeu.


Sousoší tzv. castellers na ulici Rambla NovaUž zmíněný amfiteátr (do kterého se vešlo 12.000 diváků) leží těsně vedle místa označovaného jako STŘEDOMOŘSKÝ BALKÓN (Balcó del Mediterrani) - je odtud překrásný výhled na moře. Začíná zde taky jedna z hlavních tříd Tarragony - Rambla Nova.
Amfiteátr  Středomořský balkón


KatedrálaKatedrála - tzv. castellersV Tarragoně se také nachází monumentální románsko - gotická KATEDRÁLA. K nejcennějším pozoruhodnostem katedrály patří hlavní oltář svaté Tekly (patronky města), bohatě zdobená křížová chodba (nejznámější je tzv. Processio de les rates - procesí krys, které nesou na márách mrtvou kočku) a diecézní muzeum.


Ďáblův mostAsi 4 kilometry od Tarragony nesmíte minout tzv. ĎÁBLŮV MOST (Pont del Diable) - akvadukt, který se klene přes údolí ve dvou poschodích s 25 oblouky v délce 215 metrů. Nechal jej postavit císař Traján, aby do římského správního centra přiváděl vodu. Celková délka tohoto akvaduktu činila úctyhodných 35 kilometrů.


CESTA AUTOBUSEM, PINEDA DE MAR
   místo ubytování
BARCELONA
   hlavní město Katalánska
BARCELONA
   gotická
BARCELONA
   olympijská, Montjuic, Poble Espanyol
BARCELONA
   modernistická - Antoni Gaudí
MONTSERRAT
   klášter
TARRAGONA
GERONA
BESALÚ, FIGUERES
ANDORRA
MONAKO
KNIHA NÁVŠTĚV
ZPĚT
   na stránku o cestování 
 Srpen 2001, © Aneris