KARLOVY VARY - září 2004


Zpět na stránku o cestování
Lázeňské kolonády Město,  kostely Hotely,  lázeňské domy Výhledy na město
Kniha návštěv

HOTEL IMPERIAL
impozantní stavba hotelu, která vítá návštěvníky přijíždějící do města po staré pražské silnici, byla postavena v letech 1910 - 1912 francouzským architektem E. Hebrardem jako hotel pro náročnou klientelu. A tím je Imperial dodnes.

Hotel Imperial Hotel Imperial Hotel Imperial Hotel Imperial
Grandhotel PuppGRANHOTEL PUPP
Na místě dvou budov z 18. století, Saského a Českého sálu, který koupil cukrář Johann Georg Pupp, vznikl postupem doby hotelový komplex, jehož konečná neobarokní podoba se dotvářela na počátku 20. století. Slavnostní sál hotelu je dílem F. Fellnera a H. Helmera z r. 1907.
HOTEL THERMAL
hotel s termálním bazénem byl postaven v letech 1967 - 1976 architektem V. Machoninem. V současnosti se každoročně stává centrem Mezinárodního filmového festivalu.

Hotel Thermal Hotel Thermal Hotel Thermal
NĚKTERÉ DALŠÍ LÁZNĚ A LÁZEŇSKÉ DOMY

Lázně I. - tzv. Císařské lázně. Historizující budova z roku 1895 je z dílny vídeňských architektů F. Fellnera a H. Helmera. Vstup je lemován sochami symbolizující obnovu sil. Interiéru vévodí slavnostní Zanderův sál, který původně sloužil jako fitness s různými cvičebními stroji, a tzv. Císařská lázeň původně vyhrazená pouze pro císaře Františka Josefa I.

Lázně III. - lázeňská budova na Mlýnském nábřeží řeky Teplé

Zámecké lázně - lázeňský komplex na Zámecké kolonádě. Prvotřídní lázně - tomu odpovídá i cenová relace (taky jsme si zde tři hodiny užívali...).

Sanatorium Kriváň - tak sem jsme chodili na téměř všechny procedury a také na jídlo.

Lázně I. - Císařské lázně Lázně III. Zámecké lázně Sanatorium Kriváň
 
Lázeňské kolonády Město,  kostely Hotely,  lázeňské domy Výhledy na město
Zpět na stránku o cestování