PÁLAVA   ,   LEDNICKO - VALTICKÝ AREÁL   ,   MIKULOV

 
Zpět na stránku o cestování
ÚVOD PÁLAVA LEDNICE
LEDNICKO-VALTICKÝ AREÁL VALTICE MIKULOV
Kniha návštěv
 
Lednice 14. - 16. srpna 2001


Zámek s parkem a MinaretemMinaretLEDNICE je městečko s krásným zámkem a ještě hezčím zámeckým parkem. Dnešní podoba jednoho z našich nejnavštěvovanějších zámků (150 tisíc návštěvníků ročně) pochází z poslední přestavby, zahájené r. 1846 v historizujícím novogotickém slohu. Hned vedle zámku se nachází skleník s exotickými rostlinami, který byl ale v době naší návštěvy bohužel uzavřený kvůli probíhající rekonstrukci. K zámku také patří obrovský park s upravenou a sestříhanou francouzskou částí a také velký anglický park s několika rybníky, ostrůvky, vzácnými rostlinami a pochopitelně také Minaretem.
Po prohlídce interiéru zámku jsme si prošli celý zámecký park, prohlédli Minaret (vyšlapali jsme poctivě všechny 302 schody - vyhlídka určitě stála za tu námahu!) a od Minaretu jsme pluli po Zámecké Dyji na loďce. Plavba trvá necelých 20 minut a je dlouhá asi 2 kilometry.


Zámek   Zámecký skleník   Pohled z Minaretu k zámku   Minaret

Za skleníkem   V zámeckém parku   Minaret   Minaret - po schodech nahoru...   Minaret - po schodech dolů...


V Lednici jsme také měli zamluvený první nocleh - v penzionu Onyx na Nejdecké ulici - pokud někdy budete chtít přespat v Lednici, tak tenhle krásný, nově zrekonstruovaný penzion můžu jenom doporučit!

Penzion Onyx

Září 2001, © Aneris
Lednice březen 2008


Onen na předchozí stránce zmíněný únorový víkend jsme se s Bartem zajeli podívat i do lednického zámeckého parku. Minaret byl bohužel zavřený, ale i tak je park nádherný.


Lednice - zámek   Lednický zámecký park   Lednický zámecký park   Lednice - Maurská vodárna

Minaret  

Únor 2008, © Aneris